lesik303 (lesik303) wrote in ua_indymedia,
lesik303
lesik303
ua_indymedia

Ющенко обіцяє розібратися у справі Володарського (ФОТО)

Сьогодні, як і в багатьох інших містах пройшла акція на підтримку арештованого блогера і перформера Олександра Володарського. Небагаточисленна акція у Києві під стінами Адміністрації президента несподівано для самих її учасників виявилася у центрі уваги. Коли громадські активісти скандували гасла “Мирний протест — не злочин” із “будинку з химерами” несподівано вийшов сам Ющенко. Протестувальникам вдалося з ним поговорити особисто, йому були передані петиції щодо звільнення політвязня. У свою чергу він запросив делегатів від громадськості і преси на зустріч з віцепрем’єром з питань гуманітарної політики Іваном Васюником, яка має відбутися сьогодні (30.11) о 16:00. Сам президент був явно не в курсі справи, але пообіцяв взяти її під свій контроль. Ющенко заявив, що зробить все що у його компетенції щодо дотримання закону у цій ситуації.

Оцінити дії Володарського він однозначно не зміг. Але на питання журналістів про його можливу реакції на подібну акцію під стінами Адміністрації президента, відповів, що “був би більш толерантним”. На питання активістів щодо його ставлення до наявності самої НЕК із захисту суспільної моралі він також однозначно не відповів.

На думку учасників акції мораль, духовність, етика є надто тонкими поняттями, аби закріпляти їх законодавчо. Тим більше юриспонденція не знає таких категорій. Висновки НЕК носять виключно консультативний характер, але існує практика їх примусововго виконання. А найбільшим джерелом пропаганди аморальності вони назвали органи державної влади, які давно самі себе дискредитували. На їхню думку засідання Вреховної ради можна ввадати пропагандою насилля.

Нагадаємо, що 2.11.09 Олександром Володарським та його анонімною партнеркою був проведений театралізований перформанс біля стін Верховної Ради України. Молоді люди протестували проти Закону України “Про захист суспільної моралі” та дій Нацкомісії по захисту суспільної моралі. Хлопець і дівчина, роздягнувшись, імітували статевий акт під стінами верховного органу законодавчої влади України. Після цього Олександр був арештований і проти нього було порушено карну справу за ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу України (групове хуліганство). З того часу Володарський знаходиться в СІЗО, у видачі на поруку народних депутатів апеляційний суд йому відомовив. Про його підтримку публічно заявили відомі письменники, художники, правозахисники, громадські активісти. Із вимогами його звільнення вже відбулися пікети під СІЗО та МВС.

Джерело: “Хроніки самозахисту”

Чекайте оновлення.

Фото - Тімура Ібраімоваhttp://samozahist.org.ua/?p=20913


Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments